logo

Apteczki ekologiczne – kompleksowe zestawy do usuwania wycieków!

Co to są sorbenty, jak wyglądają zestawy?

Apteczki ekologiczne powstały z myślą o zapewnieniu kompleksowego działania zapobiegawczego w razie wycieku niepożądanej substancji. Materiały przemysłowe, tworzące owe zestawy, pozwalają na błyskawiczną reakcję – w komplecie znajdują się różne rodzaje sorbentów, dobrane specjalnie do potrzeb danego zakładu przemysłowego.

Sorbenty w zestawach noszą nazwę ekologicznych, gdyż ich zastosowanie jest nieszkodliwe dla ludzi i i bezpieczne dla środowiska naturalnego. Ponadto jednym z zadań, jakie spełniają sorbenty, jest usunięcie wycieków substancji niebezpiecznych dla środowiska i ograniczenie ich migracji, np. w gruncie lub wodach, a także zminimalizowanie wybuchu pożaru. Produkty te są niezbędnym elementem systemu bezpieczeństwa i higieny pracy - w wielu zakładach pracy ich obecność jest warunkowana regulaminem.

Apteczki ekologiczne są nowością na rynku materiałów BHP i Ppoż. Znajdują się w nich różne rodzaje sorbentów i mogą one zostać skompletowane specjalnie na potrzeby danego zakładu produkcyjnego, a także przybierać różne formy, np. szafek, pojemników czy toreb. To bardzo wszechstronne i zróżnicowane zestawy – idealne dla wymagającego rynku artykułów przemysłowych. Komplet sorbentów w przystępnej formie to również wygoda dla kupującego - czyli szybkie, wygodne i wszechstronne uzupełnienie stanów.

Sorbent - z czego wynika potrzeba posiadania takich artykułów?

Usuwanie i zapobieganie wyciekom to jedno z ważniejszych działań, które mają uchronić zdrowie i życie pracowników firmy. Dlatego apteczki ekologiczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego zakładu przemysłowego, w którym istnieje ryzyko wydostania się do środowiska substancji, mogących powodować zagrożenie dla ludzi. Zestawy sorbentów cieszą się olbrzymim zainteresowaniem specjalistów od BHP i PPOŻ ze względu na to, że w komplecie znajdują się artykuły, możliwe do wykorzystania w przypadku różnych typów wycieków.

Obowiązek posiadania materiałów zabezpieczających jak sorbenty, został zapisany w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dn. 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. W myśl rozporządzenia, produkty te pozwalają zapobiegać zanieczyszczeniu lub skażeniu, w stopniu szkodliwym dla zdrowia ludzkiego.

Jakie rodzaje sorbentów od EKOTU?

W ofercie sklepu Ekotu znajdą Państwo 3 apteczki ekologiczne, w których znajdują się różne rodzaje sorbentów. Skonstruowano je w taki sposób, aby sprostać najczęstszym scenariuszom wycieków w warunkach zakładów przemysłowych. Zestawy zawierają:

  • sorbenty do chemikaliów,
  • sorbenty do oleju,
  • sorbenty do wody,
  • sorbenty uniwersalne.

Różne rodzaje sorbentów w kompletach mogą mieć formę: 

  • zestawów mobilnych,
  • zestawów ściennych,
  • zestawów transportowych.

Sorbent: jak stosować komplet EPAK ?

To stacjonarny zestaw sorbentów do oleju, naścienny. Jest uniwersalny i posiada podstawowe wyposażenie, w oparciu o sorbent, który zapewni bezpieczeństwo podczas nagłej awarii. W skład zestawu wchodzi szafka, dzięki czemu artykuły będą dostępne i widoczne dla każdego, na odpowiedniej wysokości i w zasięgu ręki Szafka jest właściw.ie oznakowana, dzięki czemu dostęp sorbentów w razie ryzyka wycieku jest znacząco ułatwiony.

W zestawie znajdą Państwo różne rodzaje sorbentów, w tym maty sorpcyjne, poduszki sorpcyjne, rękawice ochronne, worki na odpady itd. Komplety sorbentów EPAK to najbardziej uniwersalne i wszechstronne rozwiązanie dla zakładów przemysłowych – artykuły te pozwolą usunąć i zneutralizować wszystkie rodzaje olejów, w tym wyjątkowo niebezpieczne substancje ropopochodne.

Sorbent: jak stosować komplet ADR ?

Zestaw ADR należy do apteczek mobilnych. Jest lekki i poręczny, zawiera wszystkie podstawowe sorbenty, komplet środków ochrony osobistej oraz wartościowe środki uszczelniające. Sorbenty, wchodzące w skład tego kompletu, cechuje bardzo duża powierzchnia sorpcyjna i wszechstronne zastosowanie.

Zestaw sorbenty ADR może być wykorzystany do usuwania wycieków substancji niebezpiecznych. Artykuły w niej zawarte radzą sobie z reaktywnymi substancjami i pochłaniają je bez deintegracji tworzywa, z jakiego są wykonane. Mobilny zestaw do usuwania wycieków w zakładach przemysłowych, gdzie istnieje ryzyko uwolnienia się do środowiska substancji niebezpiecznych, jest podstawowym artykułem BHP i Ppoż.

Zestaw ekologiczny ADR przypomina wyglądem klasyczną apteczkę. Sorbenty ułożone są w odpornej torbie foliowej, całość z powodzeniem zmieści się za fotel samochodowy. W skład kompletu wchodzi torba, sorbenty sypkie 5 kg, maty sorpcyjne, rękawice ochronne, wąż sorpcyjny, a także dwa wytrzymałe worki na odpady.

apteczka ekologiczna w torbie

Link do tego produktu w sklepie: Zestaw transportowy - Zestaw ADR uniwersalny (ekotu.pl)

Sorbenty uniwersalne: komplet EKOTU

Jest to komplet, który spełnia wszystkie wymagania prawne w kierunku szybkiego i skutecznego usuwania wycieków, bez względu na rodzaj cieczy. Sorbenty mają charakter uniwersalny, co oznacza, że pochłaniają zarówno zanieczyszczenia rozpuszczone w wodzie, jak i zanieczyszczenia oleiste i inne.

Wszystkie elementy posiadają atesty, potwierdzające ich bezpieczne działanie dla człowieka oraz środowiska naturalnego. W zestawie są sorbenty o wysokiej efektywności i powierzchni chłonnej oraz środki ochrony bezpośredniej, niezbędne do bezpiecznej pracy z tymi artykułami przemysłowymi.

W zestawie znajduje się pojemnik 120 L, różne rodzaje sorbentów, w tym węże sorpcyjne, arkusze sorpcyjne, poduszki sorpcyjne, chemię odtłuszczającą, worki na odpady, spryskiwacz, rękawice ochronne oraz zmiotkę i szufelkę.

zestaw ekologiczny

Link do tego produktu w sklepie: Zestaw Ekologiczny Uniwersalny - Niezbędne Minimum (ekotu.pl)

Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą właściwie dobrać zestaw sorbentów do Państwa wymagań.