logo

Do czego służy wanna wychwytowa?

Wanny wychwytowe (lub inaczej wanny ociekowe) to elemenety wyposażenia zakładu, w którym znajdują się substancje niosące ze sobą zagrożenie wszelkiego rodzaju. Wanny ociekowe ruchome oraz nieruchome są wyposażone w kratę ociekową oraz znajdujący się pod nią zbiornik. Niewątpliwą zaletą ruchomych wanien wychwytowych jest możliwość przemieszczania umieszczonego na niej ładunku. Mobilna wanna wychwytowa jest dodatowo wyposażona w kółka oraz uchwyt.

Na wannach wychwytowych można umieścić beczki używane do przechowywania np. substancji łatwopalnych, substancji agresywnych, substancji brudzących itp. Dzięki zastosowaniu wanien wychwytowych w zakładzie unikamy zagrożenia spowodowaneogo niekontrolowanym rozlewem cieczy oraz umożliwiamy łatwą i bezpieczną utylizację. 

Jakie są rodzaje wanien wychwytowych? 

Wanny wychwytowe mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub ze stali. Od tego z jakiego materiału została wykonana wanna ociekowa zależy jej przeznaczenie oraz wykorzystanie. W sklepie EKOTU znajdą Państwo szeroki wybór wanien wychwytowych. Kategorie wanien wychwytowych w naszym sklepie są następujące: 

Wanna ociekowa pod małe pojemniki

Link do tego produktu w sklepie EKOTU: Wanienka ociekowa 10 l - Ekotu

Link do tego produktu w sklepie EKOTU: Wanna wychwytowa JUSTRITE pod 4 x beczki 200 litrów - Ekotu

Wanna wychwytowa pod IBC

Link do tego produktu w EKOTU: Wanna wychwytowa pod 2 x zbiornik IBC (1000 litrów) - Ekotu

Wanna wychwytowa metalowa

Link do tego produktu w sklepie: Ocynkowana wanna wychwytowa pod beczkę 200 l z kratą ociekową - Ekotu

Wanny wychwytowe składane

Link do tego produktu w sklepie: Stacja robocza pod 2 x beczki z wanną wychwytową - Ekotu

Elastyczne wanny wychwytowe

Link do tego produktu w sklepie: Składana wanna wychwytowa pod 2 beczki 200 litrów - Ekotu

Podłogi robocze

Link do tego produktu w sklepie: Łączenie metalowych wanien wychwytowych - EkoTu

Wanny wychwytowe występują w różnych rozmiarach oraz różnych pojemnościach zbiornika znajdującego się pod kratą ociekową. Dzięki tak bogatej ofercie jesteśmy w stanie dopasować odpowiednią wannę wychwytową pod indywidualne potrzeby Klienta.

Jak wybrać odpowiednią wannę wychwytową? 

Aby wybrać odpowiednią wannę wychwytową należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:

W jaki sposób wanna ma zostać wykorzystana, tj. jakiego typu ładunki będą się na niej znajdować?

Z jakimi substancjami będzie mieć ona do czynienia?

Jaka pojemność i wymiary wanny będą wystarczające?

Gdy odpowiemy sobie już na powyższe pytania, możemy przystąpić do poszukiwania wanny wychwytowej, która w 100% będzie odpowiadać naszym potrzebom. Każda wanna wychwytowa w naszym sklepie została dokładnie opisana, aby Klient mógł jak najlepiej zapoznać się z jej specyfikacją i zdecydować, czy odpowie ona indywidalnym oczekiwaniom. Zakup wanny wychwytowej jest nielada wyzwaniem, dlatego nasza Obsługa Klienta chętnie doradzi w sprawie wyboru odpowiedniego produktu, a w przypadku dużego zamówienia przygotuje atrakcyjną oraz satysfakcjonującą ofertę. 

Ile kosztuje wanna wychwytowa? 

Ceny wanien ociekowych uznależnione są w dużej mierze od materiału, z którego wanna została wykonana, ale również od jej wymiarów i pojemności. Ceny wanien wychwytowych pod małe pojemniki rozpoczynają się już od 66,42 zł w EKOTU! 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty promocyjnej na bestsellerowe wanny wychwytowe w EKOTU!