kontkt

fb all google plus

NEWSLETTER

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Za pozostawienie adresu dostaniesz kupon rabatowy.

czysty gabinet

 

epak com pl

 

eOzon Banner

 

rzetelna firma - epak

Kompleksowe zestawy ekologiczne - sorbenty!

Apteczki ekologiczne – kompleksowe zestawy do usuwania wycieków!

 

Co to są sorbenty, jak wyglądają zestawy?

Apteczki ekologiczne powstały z myślą o zapewnieniu kompleksowego działania zapobiegawczego w razie wycieku niepożądanej substancji. Materiały przemysłowe, tworzące owe zestawy, pozwalają na błyskawiczną reakcję – w komplecie znajdują się różne rodzaje sorbentów, dobrane specjalnie do potrzeb danego zakładu przemysłowego.

Sorbenty w zestawach noszą nazwę ekologicznych, gdyż ich zastosowanie jest nieszkodliwe dla ludzi i i bezpieczne dla środowiska naturalnego. Ponadto jednym z zadań, jakie spełniają sorbenty, jest usunięcie wycieków substancji niebezpiecznych dla środowiska i ograniczenie ich migracji, np. w gruncie lub wodach, a także zminimalizowanie wybuchu pożaru. Produkty te są niezbędnym elementem systemu bezpieczeństwa i higieny pracy - w wielu zakładach pracy ich obecność jest warunkowana regulaminem.

Apteczki ekologiczne są nowością na rynku materiałów BHP i Ppoż. Znajdują się w nich różne rodzaje sorbentów i mogą one zostać skompletowane specjalnie na potrzeby danego zakładu produkcyjnego, a także przybierać różne formy, np. szafek, pojemników czy toreb. To bardzo wszechstronne i zróżnicowane zestawy – idealne dla wymagającego rynku artykułów przemysłowych. Komplet sorbentów w przystępnej formie to również wygoda dla kupującego - czyli szybkie, wygodne i wszechstronne uzupełnienie stanów.

 

Sorbent - z czego wynika potrzeba posiadania takich artykułów?

Usuwanie i zapobieganie wyciekom to jedno z ważniejszych działań, które mają uchronić zdrowie i życie pracowników firmy. Dlatego apteczki ekologiczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego zakładu przemysłowego, w którym istnieje ryzyko wydostania się do środowiska substancji, mogących powodować zagrożenie dla ludzi. Zestawy sorbentów cieszą się olbrzymim zainteresowaniem specjalistów od BHP i PPOŻ ze względu na to, że w komplecie znajdują się artykuły, możliwe do wykorzystania w przypadku różnych typów wycieków.

Obowiązek posiadania materiałów zabezpieczających jak sorbenty, został zapisany w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dn. 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. W myśl rozporządzenia, produkty te pozwalają zapobiegać zanieczyszczeniu lub skażeniu, w stopniu szkodliwym dla zdrowia ludzkiego.

 

Jakie rodzaje sorbentów od EKOTU?

W ofercie sklepu Ekotu znajdą Państwo 3 apteczki ekologiczne, w których znajdują się różne rodzaje sorbentów. Skonstruowano je w taki sposób, aby sprostać najczęstszym scenariuszom wycieków w warunkach zakładów przemysłowych. Zestawy zawierają:

  • sorbenty do chemikaliów,
  • sorbenty do oleju,
  • sorbenty do wody,
  • sorbenty uniwersalne.

 

Różne rodzaje sorbentów w kompletach mogą mieć formę: 

  • zestawów mobilnych,
  • zestawów ściennych,
  • zestawów transportowych.

 

Sorbent: jak stosować komplet EPAK ?

To stacjonarny zestaw sorbentów do oleju, naścienny. Jest uniwersalny i posiada podstawowe wyposażenie, w oparciu o sorbent, który zapewni bezpieczeństwo podczas nagłej awarii. W skład zestawu wchodzi szafka, dzięki czemu artykuły będą dostępne i widoczne dla każdego, na odpowiedniej wysokości i w zasięgu ręki Szafka jest właściw.ie oznakowana, dzięki czemu dostęp sorbentów w razie ryzyka wycieku jest znacząco ułatwiony.

W zestawie znajdą Państwo różne rodzaje sorbentów, w tym maty sorpcyjne, poduszki sorpcyjne, rękawice ochronne, worki na odpady itd. Komplety sorbentów EPAK to najbardziej uniwersalne i wszechstronne rozwiązanie dla zakładów przemysłowych – artykuły te pozwolą usunąć i zneutralizować wszystkie rodzaje olejów, w tym wyjątkowo niebezpieczne substancje ropopochodne.

 zestaw ekologiczny w skrzyni

Uniwersalny zestaw ścienny

 

Sorbent: jak stosować komplet ADR ?

Zestaw ADR należy do apteczek mobilnych. Jest lekki i poręczny, zawiera wszystkie podstawowe sorbenty, komplet środków ochrony osobistej oraz wartościowe środki uszczelniające. Sorbenty, wchodzące w skład tego kompletu, cechuje bardzo duża powierzchnia sorpcyjna i wszechstronne zastosowanie.

Zestaw sorbenty ADR może być wykorzystany do usuwania wycieków substancji niebezpiecznych. Artykuły w niej zawarte radzą sobie z reaktywnymi substancjami i pochłaniają je bez deintegracji tworzywa, z jakiego są wykonane. Mobilny zestaw do usuwania wycieków w zakładach przemysłowych, gdzie istnieje ryzyko uwolnienia się do środowiska substancji niebezpiecznych, jest podstawowym artykułem BHP i Ppoż.

Zestaw ekologiczny ADR przypomina wyglądem klasyczną apteczkę. Sorbenty ułożone są w odpornej torbie foliowej, całość z powodzeniem zmieści się za fotel samochodowy. W skład kompletu wchodzi torba, sorbenty sypkie 5 kg, maty sorpcyjne, rękawice ochronne, wąż sorpcyjny, a także dwa wytrzymałe worki na odpady.

apteczka ekologiczna w torbie

Zestaw transportowy ADR

 

Sorbenty uniwersalne: komplet EKOTU

Jest to komplet, który spełnia wszystkie wymagania prawne w kierunku szybkiego i skutecznego usuwania wycieków, bez względu na rodzaj cieczy. Sorbenty mają charakter uniwersalny, co oznacza, że pochłaniają zarówno zanieczyszczenia rozpuszczone w wodzie, jak i zanieczyszczenia oleiste i inne.

Wszystkie elementy posiadają atesty, potwierdzające ich bezpieczne działanie dla człowieka oraz środowiska naturalnego. W zestawie są sorbenty o wysokiej efektywności i powierzchni chłonnej oraz środki ochrony bezpośredniej, niezbędne do bezpiecznej pracy z tymi artykułami przemysłowymi.

W zestawie znajduje się pojemnik 120 L, różne rodzaje sorbentów, w tym węże sorpcyjne, arkusze sorpcyjne, poduszki sorpcyjne, chemię odtłuszczającą, worki na odpady, spryskiwacz, rękawice ochronne oraz zmiotkę i szufelkę.

 zestaw ekologiczny

Zestaw sorbentowy uniwersalny

 

  • Więcej informacji na temat praktycznych zestawów ekologicznych (sorbenty dla przemysłu i nie tylko) znajdziecie w zakładce TUTAJ. Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą właściwie dobrać zestaw sorbentów do Państwa wymagań (62 501 75 60)

 

 

Promocje

Kliencie jesteś dla nas najważniejszy!

Za cenne uwagi (również krytyczne) na temat sklepu nagroda niespodzianka.

komentarzOceń nas.

Cenniki do pobrania

Copyright © 2014 - 2014 ekotu.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Znaki towarowe i nazwy firm zostały użyte w celu informacyjnym. Oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.
Sklep internetowy Shoper.pl