Środki do dezynfekcji rąk

Środki do Dezynfekcji Rąk

Główną cechą środków do dezynfekcji rąk jest ich zdolność do skutecznego eliminowania lub redukowania drobnoustrojów z powierzchni skóry dłoni. Dezynfekcja rąk odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się infekcji, ponieważ dłonie są głównym nośnikiem mikroorganizmów i mogą przenosić je na różne powierzchnie i do organizmu poprzez dotyk.

Kupując nasze środki do dezynfekcji rąk zyskujecie Państwo:

  • możliwość przeprowadzenia higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk, a tym samym pozbycie się wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów, wywołujących groźne zakażenia,
  • hypoalergiczne preparaty, o przedłużonym czasie działania, które nie wywołują uczuleń i alergii,
  • atestowane produkty, które są przebadane i bezpieczne w użyciu.

W naszej ofercie znajdą Państwo płyny do chirurgicznej i higienicznej dezynfekcji rąk, a także kremy zalecane do stosowania po każdym myciu dłoni. Odpowiednie i właściwe mycie i dezynfekcja rąk są ważnymi czynnościami zapobiegającymi zakażeniom. Środki do dezynfekcji rąk  prowadzą do usunięcia zanieczyszczeń fizycznych. Tego typu kroki podejmowane są każdorazowo przed zabiegiem leczniczym, badaniem, i każdym innym kontakcie z pacjentem, a także z zanieczyszczonymi przedmiotami i po kontakcie z materiałami zakaźnymi. Preparaty dezynfekcyjne są najczęściej preparaty na bazie alkoholu etylowego lub propylowego, z dodatkiem substancji nawilżających i natłuszczających.

Artykuły: Dezynfekcja

Środki do dezynfekcji rąk

Aktywne filtry