logo

Dlaczego warto zdecydować się na profile ochronne?

Każdy pracodawca wie, jak ważne jest solidne wyposażenie firmy w niezbędny sprzęt BHP oraz materiały ochronne. Pracownicy poruszający się po miejscu pracy często narażeni są na ostre krawędzie i narożniki, nierówne powierzchnie oraz wystające rury. Rozwiązaniem wcześniej wymienionych problemów jest sprzęt chroniący przed uderzeniem, czyli profile ochronne z pianki! Profil ochronny z pianki skutecznie potrafi zabezpieczyć pracowników przed niebezpiecznymi kolizjami, a w rezultacie zwiększyć ich bezpieczeństwo.

Profile ochronne

Jakie zastosowanie mają profile ochronne?

Profile ochronne z pianki mają szeroką gamę zastosowań. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wachlarz profili z gąbki, które dzięki różnorodnej budowie oraz wyprofilowaniu idealnie dopasują się do zabezpieczanego obszaru.

Profili ochronnych możemy użyć m.in.:

  • Na pasach transportowych;
  • Na maszynach;
  • Na pojazdach;
  • Na ścianach;
  • Na narożnikach;
  • Na krawężnikach;
  • Na rurach.

Oraz na wielu innych powierzchniach. Wszystkie profile ochronne idealnie sprawdzą się jako gumy odbojowe oraz listwy ochronne.

Czy profile ochronne są wytrzymałe?

Profile z pianki są odporne zarówno na wszelkie uderzenia, zarysowania oraz temperatury.

Co sprawia, że profile ochronne są tak wytrzymałe na wszelkie uderzenia?

Profile ostrzegawczo-ochronne wykonane są z pianki poliuretanowej. Opatentowana technika wytwarzania czyni je bardzo elastycznymi, dzięki czemu stanowią solidną ochronę przed kolizjami.

Struktura profilu ochronnego

Na powyższej grafice zilustrowane zostały kolejne warstwy profilu ochronnego. Począwszy od samej góry – na profil składa się folia ochronna, rdzeń z pianki poliuretanowej oraz klej o wysokiej wytrzymałości.

Prócz wytrzymałości na wszelkie uderzenia oraz zarysowania, profile ochronne są również odporne na działanie zarówno niskich, jak i wysokich temperatur. Ich odporność termiczna oscyluje w przedziale -40°C do +100°C (klasyfikacja ogniowa B2 wg DIN 4102).

Jakie są rodzaje profili ochronnych?

W ofercie sklepu EKOTU znajdą Państwo profile zabezpieczające służące do:

W każdej kategorii znajdują się produkty o różnych wymiarach, aby Klient miał możliwość wyboru modelu profilu, który jest idealnie dopasowany do jego potrzeb.

W razie wątpliwości zapraszamy do skontaktowania się z Obsługą Klienta EKOTU (zakładka „Kontakt”), gdzie nasi eksperci doradzą, który model najlepiej sprawdzi się do ochrony powierzchni, którą chcecie Państwo zabezpieczyć.

Ile kosztuje profil ochronny?

Przy większości modeli profili ochronnych oferowanych przez EKOTU występują w trzy warianty cenowe zależne od długości produktu. Wskazana jest:

  • Cena za 1 m
  • Cena za 5 m
  • Cena za 1 bieżący (max. 50 m)

Ceny za 1 m profilu ochronnego w sklepie EKOTU rozpoczynają się już od 99 zł.

Jak zamontować profil ochronny?

Montaż profilu jest niezwykle szybki, prosty i intuicyjny. Profil z pianki mocuje się dzięki mocnym i trwałym taśmom samoprzylepnym. Aby przymocować zabezpieczenie do wybranego miejsca, należy usunąć folię ochronną i docisnąć profil do oczyszczonej powierzchni.

W razie potrzeby profil można przyciąć do wygodnej długości za pomocą nożyczek lub noża.

Serdecznie zapraszamy do sprawdzenia oferty naszego sklepu EKOTU, w którym znajdziecie szeroki wachlarz produktów BHP i nie tylko!

Gwarantujemy atrakcyjność cen, profesjonalną obsługę Klienta oraz zadowolenie z dokonanych zakupów.